Vyhledat
  • Nutriční konzultant

Tekutý hořčík pro vaši energii

Jsem kromě zdravého jídla také nadšená vyznavačka fyzického pohybu a tomu také odpovídá ,,můj povzbuzovač,, po zimním období nebo případně v jiných fázích roku, kdy je únava vysoká z různých důvodů.

Navíc já očekávám kromě povzbuzení i nějaký ten benefit navíc a tady je jich hned několik. 

Jedná se o použití organického hořčíku (magnesia) s přídavkem vitaminu B6 pro lepší vstřebání v organismu. Jde o tekutou formu.

Jsou to jednorázové monodozy, které obsahují 25ml přípravku a jsou pro mne naprosto bezkonkurenční v rychlém přílivu energie, vše ostatní má pro mne pomalejší nástup. 

Používám ho před spaním pro regeneraci, nebo v S.O.S situaci kdy cítím psychický i fyzický propad, pomůže totiž s obojím. Má také velký vliv na kvalitu spánku, odstranění bolestí hlavy, které často také nedostatek hořčíku způsobuje.

Hořčík má velmi pozitivní dopad na naši náladu i fyzický výkon. Je součástí spousty enzymů podílejících se na metabolismu energie, což já považuji za klíčové. Je přece lepší ovlivnit výrobu energie už na metabolické úrovni, než ji potom uměle zvedat kofeinem, teinem atp. a stejně se po určitém časovém úseku dostat ještě do většího propadu a pak je to energie na dluh.

Já osobně po vypití jedné dávky magnesia cítím během chvíle přísun energie i hodně znatelné zlepšení nálady. A protože zasahuje už do tvorby energie jako takové, nezvyšuje krevní tlak, což ocení i lidé kteří ho mají vysoký a nemohou dovolit kofein či tein, či lidé s přecitlivělostí na kofein. 

Rostliny získávají hořčík z půdy a my po tom následně od nich, nicméně jeho stav v půdě se každým rokem mění k horšímu v závislosti na hnojivech a vytěženosti daného místa. Takže hladina hořčíku v těle také klesá. Až 30% populace trpí nedostatkem hořčíku.

Doporučuji tedy čas od času doplňovat v organické formě jelikož tato má vysokou vstřebatelnost cca 90%. 

Již zmiňované monodózy lze zakoupit ve fitness obchodech například od značky Nutrend atp.,výrobců je ale více. Jedna monóza obsahuje 250 mg hořčíku (citronan hořečnatý), 8 mg B6 (pyridoxinu hydrochloridu) a má velmi rychlý nástup účinku.

Můžete se také setkat s označením chelátová forma hořčíku a zde se bude jednat o tablety obsahující bisglycinát hořečnatý v podstatě nejlépe vstřebatelná forma hořčíku až 90%, ale jeho nástup neucítíte tak rychle. Nic méně je velmi kvalitní. Lze zakoupit ve fitness prodejnách.

Používá se také laktátová forma hořčíku - Magnesii lactici a ten můžete zakoupit i v lékárně, tam je také vstřebatelnost kolem 90%

U anorganické formy oxid hořečnatý (který obsahuje většina produktů zakoupených v lékárně)  jsou to jen mizivá procenta vstřebatelnosti cca 4% což na povzbuzení ani zlepšení psychického stavu nebude mít vliv a budou to jen vyhozené finance :(

Nepřekračujte denní dávku 380mg hořčíku!tekutý hořčík
36 zobrazení0 komentář

Tel: +420 603 429 501

  • Instagram
  • White Facebook Icon